Rady a tipy

Na těchto stránkách Vám postupně budu psát různé rady a tipy při vyklízení a stěhování.

 

Vyklízecí firmu, nebo svépomocí?

Nevíte, jestli vyklízení pozůstalosti zadat specializované firmě, nebo si vše vyklidit sami? Je zde spoustu otázek na které se Vám budu snažit odpovědět.

Pokud se rozhodnete vyklízení řešit svépomocí, tak počítejte s tím, že si budete muset s největší pravděpodobností vzít dovolenou, nebo věci vyklízet o víkendech a to bude časově náročné. Dle informací někteří lidé postupně vyklízejí i 3-4 měsíce. Když si spočítáte čas a benzín co projezdíte, tak zjistíte, že se nejedná o malou částku. Zároveň po celou tu dobu platíte nájem a energie, přičemž mohl být byt již prodaný, nebo zrekonstruovaný. Vyklízecí firma může pracovat kdykoliv v týdnu i o víkendu a většinou je vše vyklizeno za jediný den. Při samotném vyklízení budete mít každou věc i dvakrát-třikrát v ruce a většinou vyvolá kladné, ale někdy i záporné vzpomínky na dotyčnou blízkou osobu, která Vás v nedávné době opustila. Pro vyklízecí firmu jsou to jen věci na vyhození (bez vzpomínek a citového vztahu), proto jim jde vyklízení mnohem rychleji než Vám. Tímto nechci říct, abyste si osobní, cenné a citové věci nevzali. Pokud se rozhodnete oslovit vyklízecí firmu, tak si před samotným vyklízením vyberete vše, co si chcete nechat. Co chcete vyhodit, tak je lepší ponechat na místě, kde to „leží“ (skleničky, talíře a kastroly v kuchyňské lince, oblečení ve skříních, knihy na polici, kompoty ve sklepě atd.)  Pro vyklízecí firmu je to pak jednodušší na roztřídění a pytlování (tím pádem jde vše rychleji, efektivněji a pro Vás tím pádem levněji). Firma už ví co a jak roztřídit, aby se zbytečně neplatilo za likvidaci veškerého odpadu, ale jen toho nejnutnějšího. Většina roztříděného odpadu se předává ke zpětné recyklaci. Jedná se především o železo, sklo, plast, dřevo a elektroodpad. Ostatní odpad co se nevytřídí do těchto kategorií se tak dává do velkoobjemového odpadu. Pokud vše zvládnete až do této chvíle, tak se dostáváte k otázce „jak to vše odvézt?“ V osobním autě odvážet vše z vyklízení pozůstalosti bude na celý den, možná i týden. Když si objednáte kontejner, tak platíte za likvidaci veškerého odpadu a roztřídění do pytlů by bylo zbytečné. Vyklízecí firma disponuje svým vozovým parkem a vše odveze v rámci domluvené ceny. U většiny z nich víte cenu za vyklízení dopředu a platbu provádíte až po provedení prací, takže se nemůže stát, že Vám někdo uteče s penězi, aniž by něco udělal, jak je tomu v dnešní době zvykem.

Pokud se rozhodnete vyklízet pozůstalost svépomocí, tak můžete ušetřit, ale když si spočítáte čas, benzín, energie, spoustu starostí co kde a jak odvézt a zlikvidovat, tak vyklízení od firmy není zas tak nákladné jak se může zdát a je to zcela bez starostí. Kolikrát stačí jen předat klíče a po samotném vyklízení přijít a převzít vyklizenou nemovitost.

Toto je jen porovnání obou možností a úsudek nechám na Vás.

Tento článek je psaný z dlouholetých vlastních zkušeností v oboru vyklízení naší firmy Vyklízení-HK.

Děkuji za čas věnovaný tomuto článku a těším se na případnou spolupráci.

S přáním hezkého dne
Roman Pavlik
(na tento text se vztahují autorská práva a jekékoliv kopírování bez souhlasu majitele textu je zakázané)

 

 

Jak přestěhovat bezpečně ledničku nebo chladničku?

 

V dnešní době je časté, že se lidé (jak mladé páry, tak i rodiny s dětmi či senioři) stěhují do nového bytu nebo rodinného domu. S tím souvisí i stěhování ledničky. Stěhování těchto spotřebičů je někdy velmi náročné a vyžaduje to určitá opatření. Při nedbalém zacházení se spotřebičem, se může stát, že jeho funkčnost klesne nebo i skončí. Při stěhování by se lednice neměla pokládat na záda nebo na bok, protože by se mohly uvolnit pružiny zavěšení kompresoru. Před stěhováním by se měly všechny volné části (police, držáky, přihrádky apod.) vyjmout a zajistit před nebezpečím poškození bublinkovou fólií (zejména u skleněných částí). Při plánování delší cesty je lepší před stěhováním lednici odpojit ze sítě a nechat odmrazit. Poté, zejména u starších modelů, vyprázdnit nádržku na vodu (dle návodu od spotřebiče). Smršťovací fólií nebo jiným dobře stažitelným předmětem (nedoporučuji lepicí pásku – mohla by poškodit lak) se lednice upevní, aby se dveře neotevíraly. Fixační fólie (fólie na obalení spotřebičů, nábytku atd.) Vám zabezpečí bezpečný přesun bez jakýchkoliv škrábanců a odřenin. Jedna z posledních, ale nejdůležitějších a nejriskantnějších věcí je samotné přemístění spotřebiče. V první řadě bych Vám chtěl říci, že není dobré stěhovat sám. Je lepší si pozvat pár kamarádů či rodinných příslušníků, kteří by Vám byli schopni pomoci s velkým, ale křehkým spotřebičem, jako je právě lednice. Pokud jste zvládli připravit lednici, ale přestěhování na jiné místo, jste zanechali na profesionálech stěhovací firmy, můžete si ulevit. Stěhovací firma je většinou vybavena stěhovacími popruhy, které jsou opravdu bezpečné a zároveň je pojištěna na případné způsobení škody jak přepravou, tak manipulací. Taktéž Vám může na Vaše přání zapůjčit bedýnky na potraviny. Díky stěhovacím automobilům, které jsou vybaveny dekami a koberci, se Vaší lednici nic nestane a bude pevně upevněna proti pohybu. Pokud si nevíte rady, jak na novém místě zapojit zpět Vaši lednici či chladničku k síti, může Vám pomoci elektrikář stěhovací firmy.

 

Tento článek je psaný z dlouholetých zkušeností v oboru stěhování a vyklízení naší firmy Vyklízení-HK.

 

Děkuji za čas věnovaný tomuto článku a těším se na případnou spolupráci.

 

S přáním hezkého dne 
Roman Pavlik
(na tento text se vztahují autorská práva a jakékoliv kopírování bez souhlasu majitele textu je zakázané)

 

Kontaktní údaje

       Roman Pavlik

 
Copyright © Vyklízení HK